Spatz gastrik balonu taktırdıktan sonra, taktırmadan önce yediğiniz kadar çok yemek istemeyeceksiniz. İşlemden sonraki ilk bir kaç gün kendinizi biraz rahatsız hissedebilirsiniz.

Hızlı bir şekilde toparlanmak için en azından ilk üç dört günü hareketsiz geçirecek şekilde planlayabilirsiniz. Balonun ayarlaması yapıldıktan sonra gündelik aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Bu aktiviteler düzenli yapılan temel egzersizleri içermelidir. Eğer çok fazla yemek yerseniz aşağıdaki semptomları hissedersiniz: geğirme, şişkinlik, kusma, kramp, mide bulantısı, mide yanması ve dehidrasyon.

Bu semptomlar çok fazla yediğinizin göstergeleri veya işaretleri olarak hizmet etmektedir ve nasıl doğru bir şekilde yemek yemenizi anlamanıza yardımcı olan bir araç olarak kullanılabilir. Alkol tüketimi ile ilgili olarak, ölçülü bir şekilde içebilirsiniz ancak alkolün kalori almanıza katkıda bulunduğunu ve bunun da kilo vermenizi yavaşlatacağını aklınızda bulundurmalısınız.

Sağlıklı beslenmeye bağlı kaldığınız ve vücudunuza özen gösterdiğiniz sürece Spatz3 balon ile yumuşak bir geçiş yapabilirsiniz.

Spatz3 hakkında YouTube kanalımıza abone olabilir videolarımızı izleyebilirsiniz.