KABULLEN Programı

“Spatz3, hastalarımıza kilo kaybetmeleri için esneklik ve yeterli zamanı verirken, gıdalara karşı tutumlarını değiştirmelerine yardımcı olacak bir araç olarak tasarlanmıştır.”

Dr. Jeff Brooks

Gıdalara Karşı Tutum Değişimi

 

Midede Spatz3 varken, mide daha yavaş boşalır ve gıdalar normalden daha uzun süre midede kalır. Gıdalar zamanla birikir ve hastaya midede bol miktarda gıda olduğunu gösteren belirtiler üretir.

Bu içsel ve dışsal basınçlar birlikte daha az yemeniz için size sinyal verir.

KABULLEN Programı nedir?

Spatz olarak amacımız, hastalarımızın kilo vermesine ve daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemelerine yardımcı olmaktır. Bu amaçlara ulaşmak için, kilo kaybında farklı bir perspektif sunan KABULLEN programını geliştirdik.

Spatz3, hastalarımıza gıdaya yönelik tutum değişikliği için koşulları yerine getirecek yeterli zaman ve araç sağlamak için tasarlanmıştır. Balonla birlikte çalışılmak için KABULLEN kilo kaybı programı tasarlanmıştır.

Balon ve program arasındaki sinerji, başarılı bir kilo kaybını garanti eder ve gıdaya karşı tutumda bir değişim geliştirmek için gerekli becerileri geliştirir ve nihayetinde daha sağlıklı bir yaşam tarzına ulaşır.

 

 

KABULLEN PROGRAMI

Kabullen programı, Spatz3 hastalarını kilo verme ve gıdaya karşı tutumlarını değiştirme arayışlarını desteklemek için öngörüler, videolar, resimler ve bilgilerle doludur.

Başarılı Tedavi Sonuçlarını Sağlamak

Spatz Ayarlanabilir Balon avantajları ile birlikte, KABULLEN programı hastalarına değerli bilgiler ve yöntemler sunar. Bu öngörüler, Spatz Balon sistemi ile tedavi edilen binlerce hastadan elde edilmiştir.

Hastaları proaktif olmaları için cesaretlendiriyor

KABULLEN Programı zengin yazılı teknolojiyi kullanır ve mesajları açık ve doğrudan bir şekilde ileten videolar, ses ve görüntüler içerir ve hastaları proaktif olmaya teşvik eder.

Gıdalara karşı olan tutumdaki değişiklik şansını arttırır

Spatz Ayarlanabilir Balon, ikinci bir tedavi turu yapılmasına yardımcı olur ve tedavi süresini bir kaç ay daha uzatır. KABULLEN programı ile birleştirilen ekstra tedavi süresi, yiyeceklere karşı tutumunuzu değiştirmenizi sağlar.

 

 

Kabullenme Yolu

KABULLEN!

Pek çok hasta diyet üstüne diyet yapmış ve bir çok kez fazla kilo kaybetmiştir. Bununla birlikte bu hastaların %97’si bunu koruyamamaktadır. Neden koruyamıyorsunuz? Nedenini hiç merak ettiniz mi?

Spatz olarak, sorunun insanların kilo vermek zorunda olduğu yaklaşımı olduğuna inanıyoruz. Kısıtlayıcı bir diyete devam etmek size “yemeyi bırak” negatif mesajını gönderiyor. Bu, çoğu insanın sınırsız süreyle sürdüremeyeceği bir şeydir. Bu nedenden dolayı neredeyse herkes verdiği kiloları tekrar geri alır.

Yemeniz gerektiğine inanıyoruz! Ama bu beyninize kodlanmalı. Burada amaç sağlıklı bir yaşam tarzı yaşayan bir kişi gibi düşünmedir. Beslenme durumunuz hakkında her zaman içsel bir hissiniz olmalıdır.

Her gün kafamızda endişelerle dolaşırız. Bu endişeler sevdiklerimizle, çalışma şartlarımızla, finansal durumumuzla vb. ile ilgili olabilir. Bu endişeler beynimizde yerleşiktir ve karar vermemizde bize yardımcı olurlar. Örneğin, bir kişi bir mağazaya girer ve pahalı bir şey görür. Bir anlık kararla bunun gerekli olup olmadığını bilebilir. Bunun nedeni, finansal durumu ile ilgili kişilerin içsel bir hisleri olmasıdır ve bu da onlara “akıllıca kararlar” vermelerinde yardımcı olur.

Aynı gereklilikler beslenme durumumuz içinde uygulanabilir. Eğer beslenme durumumuz dengesiz ise, yanlış yerde olduğumuzu hissetmeliyiz ve bu bizim yüksek kalorili gıdalara “hayır” dememizi kolaylaştırmalıdır.

Gıdalara karışı tutumumuzu değiştirmemizin anahtarı beslenme durumumuz hakkında içsel bir hisse sahip olmamızdır.

Sağlıklı insanlar da diğer herkes gibi dondurma ve pasta yemeyi ister. Ancak bu gıdalara, beslenme durumlarının olması gerektiği kadar iyi olmadığını düşünerek direnirler.

Takip eden günlerde sağlıklı yiyecekler yiyerek durumlarını düzeltirler. Örneğin bir restauranta girip, şunlar arasında bir seçim yapabilirler;

a) Yüksek kalorili soslu bir makarna

veya

b) Salata

Büyük olasılıkla herkes yüksek kalorili makarnayı tercih edecektir. Buna rağmen, sağlıklı bir kişi beslenme durumuna bağlı olarak seçimini yapacaktır. Eğer son günlerde doğru bir şekilde beslenmediyse, salata sipariş edecek ve beslenme durumlarının düzene girdiğini hissedene kadar takip eden bir kaç gün de doğru beslenmeye devam edecektir. Eğer önceki günlerde doğru şekilde beslendiyse yüksek kalorili makarnayı seçme ihtimali vardır. İşte bu bizim insanların düşünmesini ve KABULLENmesini istediğimiz şeydir.

Peki Spatz Ayarlanabilir Balon KABULLENmeniz için size nasıl yardımcı olur? İnanıyoruz ki, bir çok diyetisyen bu konuyla ilgili pozitif ve motivasyonel mesajlar verecektir.

Balon, beslenme durumunuzun farkındalığını arttıran sinyaller iletir. Bu bilgi sizin daha akıllıca ve daha sağlıklı gıdaları seçmenize yardımcı olmak için kullanılır.

Sorun şu ki, bu gıdaları içselleştirmeyi ve hafızalandırmayı unutursanız seçimlerinizin üzerinden haftalar geçecektir. Beslenme durumunuzun farkında olmadığınızdan yanlış seçimler yapacaksınız.

Balon, beslenme durumunuzun farkındalığını artıran sinyaller iletir. Bu bilgi sizin daha akıllıca ve sağlıklı gıda seçimleri yapmanıza yardım etmek için kullanılır. Balon, yediğiniz yemeği hafızalandırmanızı ve bunu KABULLENMENİZİ hatırlatır.

Beslenme durumunuz hakkında bilgi sahibi olmadan aniden bir gıda sorunuyla karşı karşıya kalmak istemezsiniz. Beslenme durumunuzu göz önünde bulundurun ve zorluklarla yüzleşin.

Balonunuzun olması her gün sizinle birlikte olan bir kişisel antrenörünüzün olması gibidir. Bu süreçte yanlışlarınız olabilir. Bu sorun değildir. Beslenme durumunuzu anlayabilir ve hala o yüksek kalorili gıdaları yemeye devam edebilirsiniz, buna rağmen beyninize kazırsanız hala bir sonraki zorlukta size yardımcı olacaktır. Bu, siz başarılı olana kadar sürekli devam edecektir.

Kilit nokta burasıdır – balonun gönderdiği sinyalleri alın ve doğru tercihleri yapmak için çalışın – ne kadar uzun sürerse sürsün.

Sonuçta, buna alışacaksınız ve başarılı olacaksınız.

Pes etmeyin. Size başarılar diliyorum.

KABULLEN!
Dr. Jeff Brooks