Mide balonu, obezite tedavisinde kullanılan ve cerrahi olmayan, endoskopik bir uygulamadır. Prosedür, hastanın midesine bir süre, genellikle altı aya kadar bir silikon balon yerleştirilmesini içerir. Bu süre zarfında balon midede yer kaplayarak tokluk hissinin artmasına ve bu sayede de gıda alımının azalmasına yardımcı olmaktadır. Silikon madde kullanılarak, yuvarlak biçiminde tasarlanan bu balonlar, mukozayı tahriş etmeyen özel ürünlerdir. Öte yandan günümüz gelişen teknolojisi ile üretilen ve alışılagelmiş mide balonları içerisinde fark yaratan Spatz3 Ayarlanabilir Gastrik Balon ise uygulama sonrasında dahi hasta ihtiyacına yönelik olarak yeniden ayarlanabilir özelliği bulunan alanının tek örneğidir.

 

Spatz3 Ayarlanabilir Mide Balonu Nasıl Fayda Sağlamaktadır?

Yerleştirilme prosedürü ve kullanım biçimi oldukça kolay olan Spatz3, mide içerisine uygulandıktan sonraki yaklaşık 10 dakikalık dinlenme süresinin ardından hasta için kilo verme serüveninin başlamasındaki ilk adımdır. Genel olarak ameliyat olmadan kilo vermek isteyen hastalar için minimal invaziv bir seçenek olan bu ürün, özellikle obezite tedavisinde hasta konforunun ön planda tutulduğu yepyeni bir yaşam tarzının önemli bir parçasıdır. Çok faktörlü ve karmaşık bir hastalık olan obezitede ideal sonuçların alınmasına yardımcı olurken, Spatz3’ün fayda anlamında süreklilik sağlamasının da altını çizmek önemlidir. Öyle ki diğer mide balonlarından farklı olarak sonradan şişirilebiliyor oluşu, hasta için kilo kaybının devam etmesindeki en dikkat çekici artıdır.

 

Spatz3 Hangi Grup Hastalar İçin Üretilmiştir?

Spatz3 Ayarlanabilir Mide Balonu, vücut Kitle İndeksi (VKİ) 30,0 ila 40,0 kg/m2 olan ve denetimli bir kilo kontrol programıyla kilo vermeyi veya verdiği kiloyu korumayı başaramayan yetişkinler için yüz güldürücü bir seçenektir. Uzun vadeli kilo kaybını mümkün hale getirme ve ideal vücut ağırlığını koruma hedefiyle üretilen bu ürün, beraberinde yepyeni bir beslenme alışkanlığının kazanılması ve çeşitli davranış değişiklikleri ile yaşam tarzının değiştirilmesini de içeren bir program dahilinde sunulmaktadır. Bu sayede hastanın tam anlamıyla kontrol edildiği bir sistem içerisinde tedavi edilmesi mümkün olurken, kilo kaybetmenin önüne geçebilecek herhangi olası bir durumun da önlemi alınmış olmaktadır. Kısaca Spatz3, hastaların yalnızca kilo vermesinde değil aynı zamanda çok daha mutlu ve sağlıklı olacakları bir hayatın kapılarını aralamalarında da altın anahtardır.

 

Spatz3 Sizin İçin Uygun Mu?

Kronik karın ağrısı veya bağırsak tıkanıklığınız yoksa, mide balonu uygulamasını engelleyecek ameliyat çeşitlerinden herhangi birini geçirmediyseniz, gastrik ülser ve benzeri bir şikayetiniz veya yapısal anormalliğiniz bulunmuyorsa, diyabet, kalp, akciğer, böbrek ya da yüksek tansiyon hastası değilseniz, karaciğer yetmezliği problemi yaşamıyorsanız, bir nedenle kemoterapi veya radyoterapi tedavisi görmüyorsanız ve psikiyatrik bir sorununuz yoksa Spatz3 Ayarlanabilir Mide Balonu sizin için ideal bir seçenek olabilmektedir. Elbette ki bunun için son karar, mide balonu uygulayacak uzman hekim tarafından verilmektedir. Hastada herhangi bir önleyici faktör bulunmadığı takdirde Spatz3 uygulaması, ortalama 20 dakikalık basit bir endoskopi eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte hasta yarı uyur vaziyette tutulmakta ve bu sayede herhangi bir ağrı veya acı hissetmemektedir. Bir endoskop aracılığı ile mideye yerleştirilen balon, daha sonra üzerindeki bir porttan ideal boyutta şişirilmektedir. 12 aya kadar mide içerisinde tutulabilen ve ara dönemlerde yeniden ayarlanması mümkün olan Spatz3, tedavinin sonunda yine aynı şekilde kolaylıkla çıkarılmaktadır.

 

Kalıcı Alışkanlıkları Benimsemek Üzere Geliştirilmiş Program.

Spatz3 Ayarlanabilir Balon, 12 ayın çok daha ötesinde, bir ömür boyu sürdürülebilir alışkanlıkların kazandırılmasını hedefleyen yaşam programının temel ürünüdür. Porsiyonların kontrol edilmesi, doğru besinlerin seçilmesi, gün içerisinde yeterli hareketin sağlanması, duygusal açıdan çok daha sağlıklı olunması ve benzeri pek çok maddeyi içeren bu programda, uzman hekimlerin yanı sıra diyetisyenler, davranış koçları ve egzersiz fizyologları da görev alabilmektedir. Doğru iletişim ve etkileşim sonucunda ve tabii ki hastanın kendine güveniyle başlayan kilo verme serüveninde ise toplam vücut ağırlığının %15-20’si oranında bir kilo kaybının gerçekleşmesi mümkün olabilmektedir. Bu bütünsel yaşam programı eşliğinde kilo kaybının en üst seviyeye taşıyan hastalar ise daha güzel ve sağlıklı bir görünüm elde etmenin yanı sıra hayata çok daha güzel bir pencereden bakmanın da keyfini yaşamaktadır.
FDA onaylı Spatz3 Ayarlanabilir Mide Balonu ile siz de beden sağlığınızı yeniden kazanırken, hayalinizdeki sizle tanışabilirsiniz.